„Bublinky si Betka fúka,
Branko na ňu z okna kuká.
Požičaj mi bublifuk,

a ty budeš robiť kuk“.

Áno presne tak, pár bubliniek vie vytvoriť úprimné úsmevy na tvárach detí. Preto sa študentský parlament rozhodol usporiadať milú akciu, venovanú hlavne tým najmenším. Z názvú – Bublinkový deň hneď vyplýva, čo bude špeciálne na tomto dni. Bude plný bubliniek. No a my ako novovzniknutá organizácia, ktorá je plná mladých, energických a nápomocných ľudí, sme sa rozhodli pridať ruku k dielu a pomôcť tak pri zorganizovaní programu pre deti všetkých vekových kategórií.

Prečo vlastne bublinkový deň?

Čo mamičky poteší viac, ako keď vidia úsmev a radosť na tvárach svojich detí? Preto tento nápad a bublinky tu hrajú veľmi dôležitú úlohu. Bublifuk, kto by ho nemal rád? Nenáročná hračka, ktorú obľubujú deti po celom svete. A priznajme si, nielen deti. Bublina, veľká guľa naplnená vzduchom, ktorá si len tak vyletí a letí a letí. No kto by nechcel byť voľný ako bublinka. Nuž ale keďže to nie je možné, aspoň silno fúkneme do bublifuku a vyletí odtiaľ niekoľko bubliniek. Samozrejme nesmie chýbať šašo, veď kto by nám porozprával pár vtipov na zasmiatie. Taktiež prišli detičky pozrieť aj Minnie a Mickey (byť celý deň v obrovkom, teplom kostýme je vážne makačka). Ale čo by sme neurobili pre deti. Ďalej na rozvíjanie fantázie a zručností, sme si pripravili pre deti rôzne dielničky, v ktorých si detičky spolu s našimi dobrovoľníkmi mohli vyrobiť niečo, ako pamiatku na dnešný deň.

Po celý deň nám vyhrávali veselé pesničky, na ktoré sme si všetci spolu zatancovali. Aby naše brušká nevyhladli pri toľkej aktivite, bolo zabezpečeného aj kopec dobrého jedla. (mňam, mňam). O vybíjaní detskej energie na skákacích hradoch ani nemusím hovoriť, je to predsa základ dobrej akcie. Keď dieťa absolvovalo všetky možné zážitkové atrakcie, bolo doslova vyšťavené. Takzvaná pozitívne vybitá energia, čomu sa najviac potešili mamičky. Bolo nám cťou, že sme sa mohli spolupodielať na bublinkovom dni plnom zábavy. Dúfame, že sa budeme môcť zúčastniť aj na ďalší rok a že budeme naňho spomínať s rovnakou radosťou.

Ak náhodou číta tento článok aj nejaká mamička, ktorá by rada zabavila svoje dieťa práve s bublinkami, máme tu pre ňu jednoduchý návod ako si doma vyrobiť zmes do bublifuku. Zmiešame vlažnú vodu s jarou a je to! Aké jednoduché však? A šup do bublinkovania ☺