Bežme pre tých, ktorí behať nemôžu. Takto znie heslo charitatívneho behu Wings for life. Čím sa tento beh líši od iných? 100% zo štartovného ide na nadáciu, ktorej cieľom je nájsť liek na poranenia miechy a pomocou neho dostať pacientov opäť na nohy.

Tento charitatívny beh sa bude konať 9. mája 2021 aj v Senici. Štartuje sa o 13:00 na začiatku cyklotrasy pri kúpalisku. Samozrejme ak to hygienické obmedzenia povolia. Štartovné je 15 € a už teraz sa môžeš registrovať na stránke wingsforlifeworldrun.com

Viac o pripravovanom behu nám povie koordinátor Marek Štítny: „Beh je jedinečný v tom, že cieľová čiara sa pohybuje. Odštartuje ťa appka spolu s ďalšími tisíckami účastníkov na celom svete v rovnaký čas. A 30 minút po tom, čo odštartuješ ťa začne naháňať virtuálne auto. Postupne pridáva a kde ťa virtuálne predbehne, tam sa tvoj beh končí. Posledný, kto mu dokáže unikať, sa stáva svetovým šampiónom. V roku 2020 to bol britský bežec Michael Taylor, ktorý za 4 hodiny a 12 minút prešiel 69,92 km.”

Či už si bežec, alebo nie, môžeš byť súčasťou tohto behu, ktorý už osem rokov organizuje Redbull. Bežíš tak ako vládzeš, snažiac sa ubehnúť virtuálnemu stíhaciemu vozidlu. Ak si odhodlaný bežať s tisíckami ľudí po celom svete v rovnaký čas a zároveň pomôcť správnej veci, tak neváhaj, nájdi svoje bežecké topánky a poď sa zúčastniť charitatívneho behu Wings for life.