Diskusie v parku sme pre tento rok zakončili témou Výzvy, kde nám Marek Mach porozprával o jeho výzve bojovať s dezinformáciami, Lukáš Hrošovský o výzvach ciest cez program Erasmus+ a Martin Toth o jeho výzve a zdolaní Cesty hrdinov SNP. Mladí a nielen oni sa dozvedeli o možnosti ako a prečo sa vydať na cestu do zahraničia cez program Erasmus+ či ako prekonať sám seba, bolesť a zdolať Cestu hrdinov SNP.

V predošlých diskusiách ste sa mohli dozvedieť o našich amatérskych pretekoch Hecni sa, prečo byť v Spartanskej rodine, prečo treba ošetrovať veľké a staré stromy, prečo ešte stále musíme poriadne triediť odpadky, ako založiť podnikanie v mladom veku, ako prilákať na malý hokejový štadión tisíce ľudí, či ako založiť vlastné fitko a žiť zdravým životným štýlom. Najinšpiratívnejšou diskusiou bol príbeh Lucii Chmelíkovej. Zdravú učiteľku telocviku zmohla choroba, ktorú nevedia dlhodobo diagnostikovať, a takpovediac ju pripútala k barliam či invalidnému vozíku. Aj napriek tomu zdoláva každoročne naše preteky Hecni, ale aj ťažšie preteky Spartan Race. A čo je ešte obdivuhodnejšie zdolala aj náš najvyšší štít. Ako sama povedala zdolať Gerlachovský štít bol jej sen a aj keď išla cez nesmiernu bolesť, zdolala ho. Klobúk dole.

Všetky tieto diskusie sme vysielali naživo a záznam bol uložené na našom YouTube. Tam ich videlo už skoro 3000 ľudí. Takže určite si ich pozrite. Už teraz pripravujeme po novom roku ďalšie diskusie. Máme pozvaných chalanov, ktorí prešli na bike cez 2000 km po USA či chalanov, ktorí brázdia po Európe na starých Babetách. Takisto máme prislúbené diskusie z iniciatívou Chuť žiť o duševnom zdraví mladých. Táto téma je veľmi dôležitá po dnešnej kovidovej dobe.

Tieto diskusie sme vám mohli priniesť vďaka finančnej podpore z Participatívneho rozpočtu TTSK Tvoríme kraj a z fondu PRO Senica. ĎAKUJEME