27. jún už tradične patrí dňu s názvom Hug Day. Je to Medzinárodný deň objatia. Ide o podujatie, ktorého cieľom je prejaviť ľuďom okolo nás vďačnosť a prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba.

Načo je objatie dobré a čo sa v ňom skrýva?

Objatie je krásne gesto, ktoré nás nestojí námahu, peniaze a nezaberie ani veľa času. Podľa odborníkov človek potrebuje minimálne štyri objatia za deň. Na udržanie duševného zdravia ich treba dvakrát toľko a pre duchovný rasť ešte viac. Objatie má v rozličných kultúrach aj rozličnú úlohu, používa sa pri rôznych príležitostiach, ale pre človeka má vždy rovnaký účinok. Je to univerzálne medzinárodné gesto, používa sa pri lúčení, vítaní, ďakovaní, úteche a odpúšťaní, má liečivý charakter. Objatie je potrebné nielen v partnerskom vzťahu, ale aj ako prejav lásky medzi blížnymi. Objímať by sme mali svoje deti, domácich miláčikov, alebo len tak niekoho náhodného na ulici.

Presne toto sme sa rozhodli urobiť aj my v rámci medzinárodného dňa objatia, vykročiť do ulíc so zámerom svojim objatím spríjemniť niekomu deň. Veru sa nám to aj podarilo. Rozdelili sme si miesta, kde sa počas dňa zdržiava najviac ľudí (poliklinika, námestie, park, školy). My, dobrovoľníci z neziskovej organizácie Senica 2.0 sme sa od rána tešili na veľa vrúcnych a úprimných objatí, preto sme si vytvorili transparenty a oslovovali ľudí. Musíme priznať, že nie každému sa naša chtivosť objímať sa páčila. Avšak poväčšine sme sa stretli s veľkým množstvom skvelých ľudí, ktorí v nás zanechali emóciu, či naše vnútro pohladkali krásnym slovom. Po tomto dni sme boli vnútorne naplnení láskou a vďakou. Veríme, že ľudia, s ktorými sme sa stretli majú rovnaké pocity.

Ak si stále myslíš, že objatie nezlepší tvoje duševné zdravie, mýliš sa!!! Skús len tak objať svoju mamu, sestru, priateľku a uvidíš, aké skvelé následky to bude mať.

Objímajte sa prosím stále, keď sa dá! Majte pekný deň…