Chceme pomáhať. A vy tiež. Pridalo sa k nám veľa z vás. Zažili ste pocit, ktorí poznáme. Ten pocit keď niekomu pomôžete, niekoho obdaríte, niekomu zlepšíte deň. A ten je k nezaplateniu. Ďakujeme.

Opäť raz sme sa zapojili do výzvy Giving Tuesday tento rok s podtitulom Môžem, pomôžem. Je to deň, v ktorý pomáha celý svet. Zapájajú sa neziskové organizácie, firmy, občania. Koná sa každoročne od roku 2012 v utorok po Dni vďakyvzdania. Stavia sa sebeckým tradíciám, ako sú Black Friday a Cyber Monday, ktoré spúšťajú predvianočnú nákupnú mániu. Giving Tuesday je dňom, kedy sa šíri dobro a nezištné dávanie. Komukoľvek, kdekoľvek a akokoľvek. Myšlienka je tak jednoduchá a silná, že sa za pár rokov rozšírila do vyše 150 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí.

My sme spolu s vami pomohli štyrom organizáciám. V rámci iniciatívy “Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?” ste nám priniesli 385 krabičiek plné prekvapení pre zariadenia v Senici a v Borskom Mikuláši. Spravili sme radosť tristoosemdesiatimpiatim babičkám a deduškom. Pre organizáciu Človek v ohrození sme vyzbierali hygienické potreby odhadom za 1000 EUR. Tie poputujú do piatich komunitných centier na Slovensku. Najbližšie je v Plaveckom Štvrtku, ktoré sme navštívili pred Mikulášom a 45 deťom sme priniesli Mikulášske balíčky plné sladkostí. Posledná organizácia, ktorú sme podporili malou sumou bola organizácia Vagus. Tá podáva pomocnú ruku tisíckam ľudí bez domova.

Giving Tuesday mi ukázal to, ako veľmi som vďačná za to, čo v živote mám. Žijeme v uponáhľanej dobe a častokrát nemáme čas sa obhliadnuť a poďakovať za nás život. Alebo si len nahovárame, že čas nie je. Potešiť niekoho, vyčariť mu úsmev na tvári, dať mu pocítiť, že na svoje problémy nie je sám, je nádherný pocit. Na darovanie netreba len peniaze, ale častokrát stačí darovať čas, energiu či úsmev. A pre ľudí v takých životných situáciách to môže znamenať nádej na lepšie začiatky. Som veľmi rada, že som mohla byť súčasťou tejto výzvy a zapojiť sa do darovania tam, kde je to treba a zlepšiť tak niekomu situáciu. Giving Tuesday by mohol byť určite aj viackrát do roka.“ Takto opísala svoje pocity dobrovoľníčka Sima, ktorá venovala tejto výzve značnú čas svojho voľného času a srdca.

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým vám, ktorí prispeli. Či už krabičkou, hygienickými potrebami, či finančne. Zapojili sa aj firmy ghstudio, 101 Drogerie, PetVetCentrum – veterinárna ambulancia Senica, Ecoder, ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia, Adis Office kancelársky svet či Informačné centrum Europe Direct Senica. Vďaka patrí aj Mestu Senica, ktoré nám poskytlo priestory, kde ste mohli darčeky priniesť.