A je to tu, Senica 2.0 už uzrela svetlo senických ulíc! Dnes t.j. 8.3. 2017 sme sa rozhodli “rozbehnúť” naše občianske združenie a dať ho Seničanom do povedomia pri úplne prvej akcii k Medzinárodnému dňu žien.

Celá akcia spočívala v spríjemnení dňa ženám,ktoré sa prechádzali cez námestie. Ale ako ho spríjemníme? To bol menší zádrhel, ale po chvíľke zamyslenia sa prišli k záveru,že ženy ktoré si veľmi vážime obdaríme malými kartičkami, ktoré budú plné komplimentov. Reakcie boli rôzne. Od krásne vyčareného úsmevu, cez milé slovka až po napríklad tri staršie panie,zjavne kamarátky. Pristúpili sme k nim s peknými slovami a komplimentami. Na tom by nebolo nič zvláštne ak by jedna nezahlásila:” To máte iba toto? A nejaké rúže nemáte?”. My sme zostali v jemnom šoku ale ďalšia to zachránila: “ A čo? Aspoň si mladí spomenuli. Ďakujeme pekne!” Bolo to celkom zábavné a zvlaštne zároveň. Ako sme tak rozdávali úsmevy a komplimnty ďalej pricupkala ku nám najakčnejšia pani z tých troch kamarátiek. “Máme reklamáciu na také mladé dzífčence, co nám dali toť títo kartičky. Vraj nás tu nejaký mladý fešák fotil a my sme o tem nevedeli.” My sme čakali,že nám začne nadávať, ale ona nie. Ona stopercentne patrí medzi moderné babičky a pokračovala. “No my by sme sa chceli ešte raz odfotiť, ak by to bolo možné, ale s tým, že sa budeme kukat tu do tehoto, do aparátu.” “Jasné nie je problém,” odvetili sme. Tak sme sa išli aj my s nimi odfotiť a teta sa nezdržala a dodala: “Hore mládež a dole toť starešina,” hahaha, “Ale pjekne nás vyfoť aby to bylo do Záhoráku hned na první stránku.” Tieto tri tetušky boli najzábavnejšie, nečakali sme,že budú také akčné. Potom ďalšia taká pekná situácia nastala, keď dievčence spríjemnili deň pani, ktorú to natoľko potešilo, že ich za toto pekné gesto aj ona obdarovala. Dostali cukríky a uštrikovaných motýlikov. Bolo to od nej veľmi pekné a nesmierne to potešilo obe strany. V tomto prípade platilo “čo dáš, to sa ti dvojnásobne vráti”.

V skratke by som dnešok zhrnula asi tak, že to dopadlo nad očakávania a rozjasnili sme veľa tvári. Na prvú akciu to bolo veľmi úspešné. Nasledujúce akcie ak budú aspoň trošku úspešné ako táto, budeme na dobrej ceste ako vylepšiť Senicu a spríjemniť spolužitie v nej. Ak Vás baví pomáhať iným a robiť dobré veci určite sa pridajte k nám, do našej dobrovoľníckej rodiny!