Vždy nám robí veľkú radosť, keď niekomu vyčaríme úsmev na tvári, spríjemníme deň či dokonca zlepšíme náladu. Vo štvrtok 1. júna sme dostali príležitosť spestriť deň zdravotne postihnutým ľudom zo Svetlušky, čo bol pre nás všetkých neskutočný zážitok a skúsenosť v jednom. Už po príchode do tohto zariadenia bolo vidno, že deti sa potešili novým tváram a hrám, ktoré sme si pre nich pripravili. Nasledovala spoločná fotka, a už sa všetci postupne rozpŕchli k stanovištiam, ako bolo napríklad nosenie ping-pongovej loptičky na lyžičke, hádzanie lopty do terčov či vymenovávanie druhov zvierat, farieb, ovocia atď. Počas týchto aktivít dostávali značky za úspešné splnenie úlohy, a potom nasledovalo veľké vyhodnotenie. Bolo úžasné vidieť tú úprimnú radosť v ich tvárach, keď dostávali odmenu v podobe medaily. Potom sme sa už len všetci spoločne bavili. Spievali si pesničky, hrali na gitare či opekali špekáčiky.

„Vyvrcholením spoločného dňa dobrovoľníkov so Svetluškármi bolo postavenie fóliovníka, ktorý sme vyhrali v rámci projektu Raiffeisen Banky a do ktorého sme si už stihli zasadiť rajčinové planty. O svoje rajčinky sa budeme teraz starať, polievať ich. I keď oslava MDD bola prvým spoločným projektom Senice 2.0 so Svetluškou, môžeme už teraz skonštatovať, že to bola veľmi vydarená akcia a už teraz vieme, že nebola posledná. Dobrovoľníci Svetluškárom sľúbili, že im pomôžu s výsadbou živého plota, ktorý sme taktiež vyhrali v rámci projektu Raiffeisen Banky. Už dnes sa tešíme na tú veselú partiu mladých ľudí, ktorí nám na MDD spravili krásny deň. Ďakujeme, kamaráti,“ pochválila pani Štítna, riaditeľka Svetlušky.

Tento deň bol pre nás všetkých veľmi silný, vidieť ľudí, ktorí aj napriek tomu, že im osud nedoprial, nestrácajú chuť do života, tešia sa z maličkostí a užívajú si každý moment, prinieslo ponaučenie i pre každého jedného z nás. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.