Pripomeň si, prečo by si sa mal/a zapojiť do behu za tých, ktorí nemôžu. Wings for Life World Run štartuje v roku 2022. Ideš do toho?

Už 8. mája bude celý svet vďaka Wings for Life World Run pomáhať zbierať finančné prostriedky na liečbu poranení miechy chrbtice. A Senica sa zapojí tiež. Pridaj sa a pobež za tých, ktorí takúto šancu nemajú!

Toto je Wings For Life World Run 2022:

KDE: Senica – štart pri nápise Senica na cyklotrase

KEDY: 8. mája 2022 o 13:00

REGISTRÁCIA: TU ⬅️

1. Cieľ sa nemení – Zatiaľ čo samotný beh oslávi v roku 2022 svoju deviatu edíciu, nezisková organizácia Wings for Life podporuje výskum poranení miechy a klinické štúdie už celých 17 rokov. Za uplynulé bežecké ročníky sa vďaka všetkým bežcom podarilo vyzbierať viac ako 33 miliónov eur.

2. Bež pre tých, ktorí nemôžu – Wings for Life World Run každý rok štartuje presne o 13:00 hod. V niektorých krajinách práve vychádza slnko, v iných sa beží potme, no vždy s rovnakou myšlienkou – pre tých, ktorí behať nemôžu.

3. Nedobiehaš cieľovú pásku, presne naopak – Akonáhle sa toto podujatie odštartuje, odpočítava sa 30 minút, kedy môžeš bezstarostne bežať. Potom vyrazí zo štartovej pozície aj Catcher Car – auto, ktoré chytá a dobieha účastníkov, aj virtuálne. Postupne pridáva a kde ťa predbehne, tam sa tvoj beh končí. Posledný, kto mu dokáže unikať, sa stáva svetovým šampiónom. S live trackingom a virtuálnym Catcher Carom, aplikácia Wings For Life World Run ti dáva príležitosť zúčastniť sa kdekoľvek budeš chcieť.

4. Sami, no zároveň spolu – Vďaka aplikáciisa beží na rôznych miestach. Od tých najväčších miest až po malé dedinky – každý sám, no zároveň spolu. Všetkých spája rovnaký cieľ. Rôzne miesta predstavujú aj rôzne podmienky a počasie. Nezabúdaj, nie si v tom sám. Svetovým víťazom minulého ročníka sa stal Švéd Aron Anderson (66,8 km). Na vozíku zvíťazil už po tretí raz v histórii podujatia, pričom najúspešnejšou ženou bola tretíkrát za sebou Ruska Nina Zarina. Svoj výkon posunula na 60,2 km.