Začíname s novým projektom Zelená Senica. Vízia je jasná. Spraviť mesto zelenšie. Minulý rok sme začali so Zberačkami čiže zbieraním odpadkov. Vyzbierali sme 90 veľkých 120 l mechov odpadkov. Tento rok sme spustili podcasty Svet 2.0 – O prírode. V nich Sima a Slávo vyspovedajú zaujimavých hostí, ktorí majú radi prírodu, starajú sa o ňu a chránia ju. Taktiež pripravujeme série článkov a videí. Tie vám dajú odpoveď na to, ako môžete prírode pomôcť vy sami.

V budúcom školskom roku chceme robiť workshopy po školách. Ale Zelená Senica nebude len o osvete. Pripravujeme aktivity na sadenie kríkov, stromčekov, lúk pre včely, výrobu vtáčich búdok, hmyzích hotelov a veľa iných.

Vieme, že o prírodu sa treba starať. My dobrovoľníci si to uvedomujeme. Každý musí začať od seba. Správne triediť odpadky, či ich zbierať v prírode je minimum, čo môžeme spraviť. Naše oz sa zapojili do dvoch výziev na získanie finančných prostriedkov na výsadbu stromčekov a kríkov. Budeme veriť, že budú úspešné a budeme mocť výsadbu ešte tento rok.

Ak by niekto chcel finančne či materiálovo podporiť projekt Zelená Senica stačí napísať na info@senica20.sk a dohodneme sa na spolupráci. Budeme vďačný za každú pomoc.

ĎAKUJEME